Trudne zachowania dzieci zawsze mają jakąś przyczynę

Newsletter z dnia 07.06.2023

Dziękuję Wam ogromnie za przemiłe informacje zwrotne odnośnie webinaru o granicach. Niełatwy temat dla każdego rodzica, więc tym bardziej cieszę się, że się wam podobało. Nagranie webinaru trafi wkrótce do sklepu, a ja intensywnie zaczynam pracować nad  e-bookiem. 

Nowy odcinek podcastu o RIE — już jest 😉

Czy traktowanie dziecka jak dorosłego to wyraz szacunku?
Oj nie... 
To raczej wyraz braku szacunku. 
O tym i o wielu innych przekłamaniach wokół RIE rozmawiamy z Asią w nowym odcinku podcastów o RIE - w których właśnie chcemy wyjaśniać to, co może wokół podejścia RIE jest niezrozumiałe. 

>>> Podcast: Czy RIE zaleca traktowanie dziecka jak dorosłego (tylko 18 min)

E-book za zapis na newsletter

Przypominam, że mam dla was PREZENT 🙂 Wszyscy zapisani na newsletter mają od teraz dostęp do zebranych artykułów z bloga w formie ładnie wydanej książki. Jeśli chcesz zapisać się na mój newsletter kliknij tutaj

"Kiedy kwiat nie kwitnie, naprawiasz środowisko, w którym rośnie, nie kwiat."
(When a flower doesn't bloom you fix the environment in which it grows, not the flower.) Alexander Den Heijer 

Trudne zachowania dzieci zawsze mają jakąś przyczynę. Niejednokrotnie są reakcją na środowisko, w którym żyją. A próby zmiany dziecka na siłę — bez popatrzenia na szerszy kontekst — rzadko przynoszą oczekiwane rezultaty.

Jeśli zmagasz się z jakimś trudniejszym zachowaniem dzieci, warto popatrzeć na ostatnie wydarzenia w życiu i spróbować zrozumieć, co mogło takie zachowania wzmocnić. 

I niestety — nie zawsze te przyczyny oraz zależności odkryjemy i zrozumiemy. 

Na szczęście możemy też popracować nad sobą, żeby stworzyć dzieciom lepsze warunki na przepracowanie tych trudności, niezależnie od przyczyn, które być może pozostaną niewidoczne. 

Zainspiruj się...

Logo Co robić kiedy dziecko...
COPYRIGHT © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
0
A Ty co o tym myślisz? Dodaj komentarz ;)x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram