Fizyczna i mentalna bliskość z dzieckiem

Newsletter z dnia 24.05.2023

Ostatnie dni to u nas maraton świętowania urodzin jednego z dzieci. Dziś kończymy i zostało najprzyjemniejsze: tradycyjne, urodzinowe wyjście naszej 'małej' rodziny, jak dzieci nazywają naszą piątkę. Solenizant wybiera atrakcję. A wy macie jakieś tradycje na świętowanie urodzin?  

Promocja na Dzień Matki — 20 zł rabatu na konsultacje 30-minutowe

Możesz skorzystać jeszcze tylko do piątku  Na konsultacjach podpowiadam, jak z podejściem RIE można poradzić sobie z najróżniejszymi, codziennymi wyzwaniami. 

>>> Dowiedz się więcej

Bezpłatny webinar "Jak skutecznie i ze spokojem stawiać granice dziecku?" (1 czerwca o 12:00 lub 20:30) —  jeszcze możesz dołączyć

Po zapisie wyślę linki do transmisji live o obu godzinach, a Ty wybierzesz, która najbardziej Ci pasuje. Nagranie będzie dostępne przez 24 h. 

>>> Zapisz się na bezpłatny webinar o stawianiu granic

E-book za zapis na newsletter oraz nowe odcinki podcastu w drodze

Ostatnie poprawki i e-book za tydzień wyląduje u Ciebie w skrzynce.

Nagrałyśmy z Asią Bzdzion także kolejne odcinki podcastu o RIE. Czy RIE zaleca traktowanie dziecka jak dorosłego??? I czy to podejście jest za trudne??? Nasza odpowiedź na te kontrowersyjne tezy zostanie opublikowana na blogu już pod koniec tygodnia. Podeślę link w następną środę. 

Uważność spowalnia czas. 

To zdanie chodzi za mną od wczoraj, szczególnie w tym majowym czasie, gdzie tak wiele się u mnie dzieje. 

Tak łatwo zatracić się w niedoczasie i pozwolić, żeby czas przeciekał przez palce, kiedy my — uwięzieni w listach zadań — nie jesteśmy w pełni obecni w danej chwili. 

Mam takie jedno żywe wspomnienie. 
Boże Narodzenie kilka lat temu. Kładę moje 2-letnie dziecko spać. W pokoju delikatna, ciepła poświata z kolorowych światełek. Śpiewam kolędę, a dziecko gładzi mnie maleńkimi paluszkami po policzku. 

Pamiętam ten delikatny, przyjemny dotyk paluszków na mojej twarzy. Wręcz czuję go na swojej skórze, kiedy wracam myślami do tej chwili. I uwielbiam do niej wracać. 

Niestety. O tysiącu takich wspomnień zapomniałam, bo byłam blisko dziecka tylko fizycznie. A mentalnie gotowałam obiad na kolejny dzień...

Wpadam bardzo często w wir życia. Ale mam na szczęście swój kompas RIE, który nieustannie przypomina mi "HEJ!  Z W O L N I J ! " oraz "BĄDŹ  TU I TERAZ". 

Zrób to dla siebie  😉
Zrób to dla dziecka 😉

Zainspiruj się...

Logo Co robić kiedy dziecko...
COPYRIGHT © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
0
A Ty co o tym myślisz? Dodaj komentarz ;)x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram