Co to jest podejście RIE

Newsletter z dnia 28.02.2024Dziś przygotowałam dla Ciebie:

✨ Aktualności: 

 • Bezpłatny webinar dla Świadoma Mama - 5 marzec 
 • Wzrost cen webinarów

✨ Inspirację: Jest mi łatwiej. Dlaczego?

 

🏷️ Nagrania webinarów w cenie 24,99 zł tylko do czwartku

Aktualnie mam w swoim sklepie nagrania trzech webinarów: 

 • Jak stawiać dzieciom granice skutecznie i z szacunkiem
 • Ekrany i dziecko w wieku 2-7 lat 
 • Webinar o samodzielnej zabawie i wspieraniu jej

Ceny wszystkich webinarów idą w górę (do 49 zł) od piątku, 1 marca. 

Natomiast zdecydowałam się na krótkie przedłużenie niższej ceny e-booka "Twoje dziecko MOŻE bawić się SAMO" (do 12 marca). Wtedy podniosę standardową cenę pakietu PREMIUM i VIP. 

Dlaczego? Ceny webinarów i e-booka były zaniżone z racji tego, że były to moje pierwsze produkty, które chciałam przetestować. Wraz z rozwojem swojej działalności widzę, 

 • jak wiele dobrego niosą one z sobą (dziękuję za każdą opinię!)
 • i jak bardzo ich wartość była zaniżona i aktualna cena nie odzwierciedla tej wartości. 

Więc jeśli chcesz skorzystać z ostatnich dni niższych cen, to nie przegap tej okazji 😉


💥Dość często nachodzi mnie takie silne wrażenie wdzięczności, że mam w wielu obszarach łatwiej niż wielu rodziców. I to nie dlatego, że trafiły mi się 3 łatwe egzemplarze dzieci. 

To dzieci jak miniony innych dzieci. Z napadami złości i silnymi emocjami, z wieloma potrzebami, z szybkim przebodźcowywaniem się i zmęczeniem, z nagłymi atakami głodu, z momentami agresji i atakujących, przykrych słów. 

❤️ Więc czuję wdzięczność przede wszystkim za swoją DROGĘ i że na tej drodze bardzo szybko poznałam podejście RIE (dzięki Joasi Bzdzion), twórczość Janet Lansbury, Jespera Juula, Stuarta Shankera, nurt NVC. 

To dzięki temu: 

 • kiedy widzę lęk i niepokój innych rodziców wokół różnych obszarów związanych z dzieckiem, jestem wdzięczna za swoje zaufanie do dzieci i do ich procesu. 
 • kiedy obserwuję, jak wielką złość wywołują w rodzicach ich własne dzieci, cieszę się, że jestem w drodze oswajania mojej złości od dawna i mam na to wiele sprawdzonych metod. 
 • kiedy rozmawiam z rodzicami starszych dzieci, gdzie zapętliło się tak wiele nieporozumień i relacja rodzic-dziecko jest mocno naruszona, jestem wdzięczna za swoją relację z każdym dzieckiem i za uważność, której nauczyłam się jej poświęcać.
 • kiedy słyszę rodzica mówiącego, że nie lubi swojego dziecka, to czuję dużo współczucia dla obu stron i myślę z wdzięcznością, że też czasami mam swoich dzieci serdecznie dosyć na moment. Ale to mija szybko i szczerze lubię przebywać w ich towarzystwie. 
 • kiedy przysłuchuję się narzekaniom opiekunów na dzieci, że w ogóle nie bawią się same, są 'energetycznymi wampirami' i jeszcze nie można odgonić ich od ekranów, czuję wdzięczność za luz wokół samodzielnej zabawy, który jest w naszym domu i za brak problemów z nadmiarem ekranów. 
 • kiedy słyszę rodzica bezradnego w obliczu różnych wyzwań dziecka, to jestem wdzięczna, że dzięki RIE, NVC, Pozytywnej Dyscyplinie, działalności Jespera Juula i Stuarta Shankera mam tak wiele narzędzi i wskazówek, które mogę przetestować i wesprzeć się. Tak, bywam też czasami bezradna, ale nigdy totalnie bez pomysłów i narzędzi, którymi mogę się wesprzeć i je przetestować. 

Jestem przekonana, że to głównie dzięki podejściu do dzieci RIE jest nam tak dużo, dużo lżej niż wielu innym rodzinom. 

I tak bardzo chcę nieść tę ulgę innym rodzicom❤️


Trzymaj się ciepło!

Justyna

P.S. Możesz baaaaardzo wesprzeć mnie i moją działalność 🙏

📩 odpisać na tę wiadomość lub dodać mnie do listy kontaktów, żebym nie wpadała do spamu
🔄 polecić i przesłać ten newsletter dalej w świat
☕ postawić mi wirtualną kawę

Dzięki! Mocno wierzę, że każda akcja wspierająca promowanie rodzicielstwa RIE wywołuje uśmiech jakiegoś dziecka na świecie 👧👦

I NIE ZAPOMINAJ, że możesz wysłać mi anonimową wiadomość, o czym chcesz przeczytać w kolejnych newsletterach.

Logo Co robić kiedy dziecko...
COPYRIGHT © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
0
A Ty co o tym myślisz? Dodaj komentarz ;)x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram