Co robić, kiedy dziecko...? - (P)odpowiedzi inspirowane nurtem RIE

Newsletter z dnia 10.05.2023

Bardzo dziękuję za wasze głosy i prywatne wiadomości odnośnie kolejnego webinaru, które pomogły mi wybrać temat aktualnie najbardziej Wam potrzebny. Zajmiemy się zatem stawianiem dziecku granic — szczegóły poniżej. 

1 czerwca o 12:00 lub 20:30
Bezpłatny webinar "Jak skutecznie i ze spokojem stawiać granice dziecku?" 

Po zapisie wyślę linki do transmisji live o obu godzinach, a Ty wybierzesz, która najbardziej Ci pasuje. Jedyną różnicą będą wasze pytania. Treść merytoryczna będzie identyczna i opowiem w niej o tym, jak stawiać granice dziecku — skutecznie, ze spokojem i z szacunkiem. Całość będzie oczywiście oparta na podejściu do dzieci RIE. Nagranie będzie dostępne przez 24 h. 

>>> Zapisz się na bezpłatny webinar o stawianiu granic

Nagranie webinaru o samodzielnej zabawie

Okazało się, że sporo rodziców szuka wskazówek, jak sprawić, żeby dziecko częściej bawiło się samo. W trakcie ostatniego webinaru omówiłam temat bardzo kompleksowo i dałam dużo konkretnych wskazówek, jak wspierać samodzielną zabawę dziecka. Nagranie webinaru jest już dostępne w moim sklepie.

>>> Nagranie "Twoje dziecko może bawić się samo"

Świetna książka o tym, jak akceptować emocje dzieci

Ostatnio miałam przyjemność zrecenzować nową książkę Magdaleny Gut-Orłowskiej pt. "Gdy emocje biorą górę". Ja jestem zachwycona — jest napisana w klimacie rodzicielstwa RIE i zawiera wiele konkretnych wskazówek, jak wspierać dziecko w najróżniejszych emocjach. Polecam!

>>> Zobacz, czy książka "Gdy emocje biorą górę" jest dla Ciebie

Kto nie chciałby mieć dziecka szanującego innych ludzi oraz zasady ogólnie przyjęte? Dziecka, które nas słucha i nie testuje każdej postawionej granicy. 

Kiedyś uczono strachu i podporządkowania, myśląc, że uczy się szacunku.
Jednak autentycznego szacunku wobec innych dziecko uczy się najskuteczniej poprzez modelowanie. Poprzez to, jak ono samo jest traktowane. 

Podejście RIE jest pełne szacunku wobec dzieci, dlatego dużą uwagę poświęca się temu, jak i kiedy opiekunowie powinni stawiać dzieciom granice. Szacunek nie oznacza ani nadmiernej pobłażliwości ani surowości.

A stawianie dzieciom granic — z jednoczesną łagodnością i stanowczością — jest właśnie wyrazem szacunku wobec nich. Bo dzieci tych granic bardzo potrzebują.

Zainspiruj się...

Logo Co robić kiedy dziecko...
COPYRIGHT © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
0
A Ty co o tym myślisz? Dodaj komentarz ;)x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram