Poznaj mnie i mój sposób na budowanie relacji z dzieckiem

AUTORKA: JUSTYNA

Mam dwójkę dzieci, które były źródłem mojej "rodzicielskiej" pasji. Budowanie relacji z dzieckiem opieram na szacunku - dla dziecka, jego indywidualnego rozwoju, codziennych zmagań i przeżywanych emocji. Ale także na szacunku dla siebie, który wyraża się w dbaniu o własne granice. Na stronie "O mnie" znajdziecie więcej szczegółów o moim sposobie na budowanie relacji z dzieckiem. Zamieściłam tam kilka słów o sobie, swoich doświadczeniach i drodze rozwoju.

Poznaj moje podejście do dzieci

Jakimi wartościami kieruję się na co dzień jako mama? Najlepiej ilustruje to kilka naszych ogólnych artykułów, które wyrażają, jak podchodzę do kwestii emocji (dziecka i rodzica), dyscypliny i granic, budowania relacji z dzieckiem opartych na szacunku czy wspierania ich rozwoju. Artykuły są uniwersalne i na nich bazuję w swoich różnych odpowiedziach. Znajdziecie wśród nich także kilka opisów mojego ulubionego nurtu rodzicielskiego RIE.

Jak zbudowane są odpowiedzi

Piszę odpowiedzi na konkretne rodzicielskie pytania. Każda odpowiedź zawiera trochę teorii o możliwych przyczynach zaistniałej sytuacji oraz garść konkretnych przykładów, jak najlepiej zareagować na takie zachowanie dziecka i co dokładnie można powiedzieć. Jeśli tylko to możliwe, dodaję prawdziwe historie w ramach potwierdzenia skuteczności wskazówek. Na końcu zamieszczam zawsze linki do stron i książek, gdzie można zgłębić temat.

budowanie relacji z dzieckiem
poznaj moje podejście poprzez kilka fundamentalnych artykułów

Krzesełko w kącie jako kara dla dzieci

Jakie kary dla dzieci?

Krzyk, ostra reprymenda, klaps, wyszarpanie za uszy, zawstydzenie, zabranie zabawek, zabronienie wyjścia, wysyłanie do pokoju, karny jeżyk czy stanie w kącie? Jakie kary dla dzieci

Czytaj więcej
Tańcząca zadowolona 4 osobowa rodzina - fascynaci RIE

Czym jest RIE?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie zadawał sobie pytania, czym jest styl wychowawczy. Dzieci się po prostu wychowywało. Częściej niż rzadziej traktowało się je dość

Czytaj więcej