Czy warto kupić Monsieur Cuisine Connect?

Kilka tygodni temu przesiedliśmy się z MC Plus (recenzja tutaj) na nowszy model i mogę już potwierdzić, że warto kupić Monsieur Cuisine Connect. Sprzęt niemal codziennie pomaga mi sprawnie uporać się z różnymi kuchennymi czynnościami i szybko przygotować posiłki dla całej rodziny. Robot stoi w kuchni na blacie i jest na stałe podłączony do prądu. Mamy go zatem zawsze pod ręką i chętnie z niego korzystamy.

Co robi Monsieur Cuisine Connect?

To urządzenie wielofunkcyjne, które:

 • sieka i blenduje
 • rozdrabnia i miesza (dzięki funkcji wstecznego ruchu noży)
 • ugniata ciasto
 • ubija (białko na pianę)
 • smaży / gotuje / gotuje na parze
 • waży
urządzenie Monsieur Cuisine Connect

Pojemność misy w MC Connect to 3 litry. Zakres prędkości to 10 stopni plus funkcja turbo. Temperaturę można ustawić między 37°C do 130°C. Sprzęt ma 7-calowy ekran dotykowy do wyboru programu oraz do ustawiania prędkości, temperatury i czasu (minutnik można włączyć na maksymalnie 99 min). Dodatkowo sprzęt ma zainstalowanych ponad 200 gotowych przepisów. Jest też dostępna aplikacja dla użytkowników z większą bazą przepisów czy funkcją oznaczania ulubionych potraw. Więcej szczegółów technicznych znajduje się na stronie Lidla

My wykorzystujemy Monsieur Cuisine Connect do wyrabiania ciasta na chleb oraz na wypieki, gotowania zup kremów i potrawek jednogarnkowych z mięsem / warzywami / ryżem, gotowania na parze, smażenia mięsa, przygotowywania śniadań (budyń/owsianka/mieszanie twarogu czy śmietany z owocami), blendowania owoców i warzyw na koktajle czy do robienia przetworów na zimę (smażymy powidła i miksujemy owoce do zamrożenia).

Dlaczego warto kupić Monsieur Cuisine Connect?

 • Wielofunkcyjność i oszczędność czasu
  MC Connect pomaga zaoszczędzić ogromnie dużo czasu, a to coś, co każdemu rodzicowi jest potrzebne 😉 Robot wszystko błyskawicznie sieka/miesza/blenduje. Dzięki temu ja mam mniej krojenia i przy smażeniu/gotowaniu nie muszę niczego mieszać. Minutnik pilnuje czasu.
 • Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa robota
  Warto kupić Monsieur Cuisine Connect także dla ładnego, dużego i funkcjonalnego wyświetlacza. Główne opcje są wyraźnie oznaczone, przepisy są zaprezentowane w prostej formie. Nawigacja jest bardzo łatwa.
 • Czystość i łatwość mycia
  A więc znowu kolejna oszczędność czasu. Wszystko przygotowuje się praktycznie w jednym garnku i nie brudzi się większej ilości naczyń. W zależności od tego, co robiliśmy w misie, można ją albo szybko przepłukać pod bieżącą wodą albo włożyć do zmywarki. My za każdym razem wyciągamy uszczelki i myjemy ręcznie - na wszelki wypadek, żeby nie zniszczyły się w zmywarce oraz żeby dobrze dokładnie umyć pokrywkę (pod te uszczelki wchodzi czasami jedzenie). Niektórzy wlewają też wodę oraz płyn do środka garnka i korzystają ze specjalnego programu w urządzeniu “mycie wstępne”.
 • Bezpieczeństwo
  Nie uruchomimy robota, jeśli pokrywa garnka jest niedomknięta. A w pokrywie jest tylko niewielki otwór na dołożenie składników. Dodatkowo w wersji Monsieur Cuisine Connect ten otwór jest jeszcze lepiej zabezpieczony i zwężony, więc tym bezpieczniejszy dla dzieci (w MC+ małe rączki dziecka mogły się przecisnąć i dotknąć kręcących się noży).
 • Dużo łatwo dostępnych i różnorodnych przepisów
  W urządzeniu jest zainstalowanych około 200 przepisów oraz użytkownicy sprzętu mają dostęp do dużej bazy online. Wypróbowaliśmy sporo propozycji i były bardzo smaczne. Tutaj jest filmik, jak wgrać przepisy online do urządzenia. Dodatkowo na rynku są książki Lidla z przepisami dla MC oraz jest kilka grup na FB, na których miłośnicy MC dzielą się swoimi pomysłami.
 • Bardzo korzystna cena
  Oczywiście warto kupić Monsieur Cuisine Connect także ze względu na bardzo korzystną cenę (1899 zł w styczniu 2021) lub jeszcze niższą w promocjach co kilka miesięcy. Najtaniej kupimy oczywiście w sklepie Lidl - stacjonarnie lub online. Jeśli nie załapiemy się na ofertę Lidla, to można poszukać używanego sprzętu na grupach MC na Facebooku lub spróbować kupić urządzenie w sklepie online w Czechach lub Niemczech, z wykorzystaniem usług np. tej firmy. Nowe urządzenia są też wystawiane cały czas na Allegro, ale za cenę ponad 2000 zł.

Minus (albo po prostu my się czepiamy)

Jedyną słabą stroną Monsieur Cuisine Connect jest dla nas waga. Po pierwsze podaje ona tylko wagę co 5 gram (a w modelu MC Plus waga była co 1 g). Pewnie dla wielu nie stanowi to problemu. My jednak wolelibyśmy dokładniejszą wagę, żeby móc sobie odmierzać idealną ilość kawy do parzenia w dripie, gdzie wyjściowe proporcje to 6g/100ml.

Poza tym waga jest wbudowana w garnek. Z jednej strony to zaleta, bo można dosypywać po kolei składniki do misy i od razu ważyć. Ale jak chce się zważyć coś innego - nie w trakcie gotowania w MC Connect, to trzeba zdjąć miarkę i położyć stabilny talerz/deskę na pokrywie. A zatem więcej kombinowania. W poprzednim modelu waga była wolnostojąca i bardziej wygodna w niezależnym użytkowaniu.

Gwarancja, serwis i zgłaszanie usterek

Warto kupić Monsieur Cuisine Connect także z powodu bardzo długiej gwarancji (3 lata) i bezproblemowej naprawy. Jak na razie, nowy model śmiga bez zarzutów, ale mamy sporo doświadczeń z serwisem z poprzednim modelem. MC Plus używaliśmy bardzo intensywnie przez 3 lata. W tym czasie zepsuł się nam on 3 razy: za każdym razem garnek się rozszczelnił (poluzowane noże), wskutek czego grzałka przestała działać. To typowa usterka w MC Plus i nie dziwiła nas, biorąc pod uwagę intensywność naszego korzystania ze sprzętu. Dwa razy serwis bez problemów naprawił urządzenie. Za trzecim razem naprawa nie była możliwa, bo przestali produkować części, więc dostaliśmy zwrot pieniędzy i mogliśmy kupić sobie nowszy model. Jak dla nas - super deal i niczego nie żałujemy 😉

Suma sumarum, bardzo dobrze ten proces oceniamy. Największym minusem jest to, że czas naprawy oscyluje w granicach jednego miesiąca, ponieważ sprzęt trzeba wysłać do Niemiec. Z racji tego lepiej nie wyrzucać pudełka po zakupie, żeby móc łatwo zapakować urządzenie. Cały proces jest w miarę prosty. Po zgłoszeniu reklamacji, otrzymujemy maila z formularzem do wypełnienia. Następnie przyklejamy etykietę na paczkę i zanosimy do najbliższego punktu UPC (tak było jeszcze pod koniec 2020).

Dlatego jestem przekonana, że warto kupić Monsieur Cusine Connect 😉

Przyda się w kuchni każdego zabieganego rodzica. Według mojej wiedzy nie ma obecnie na rynku równie dobrego i taniego urządzenia. Oczywiście można porównać Monsieur Cuisine Connect do Thermomixa, ale to urządzenie innej klasy cenowej, której nigdy nie braliśmy pod uwagę przy zakupie sprzętu kuchennego.

P.S. A jakby ktoś chciał jeszcze mocniej wyeksploatować urządzenie, to można ponoć na nim także pooglądać YouTube lub zainstalować gry 😉

Poślij tekst dalej w świat, niech służy dzieciom i rodzicom ;)

Subskrypcja
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze

OFFTOP: MAMA KRADNIE CZAS

Kradnę czas. Jak tylko się da ;)
Nie jest łatwo zorganizować się przy dzieciach.  W sekcji offtop piszę o tym, co i jak pomaga mi oszczędzać dużo czasu.  Kradnę czas, aby mieć go więcej dla dzieci, dla siebie, na bloga, na poznawanie nurtu RIE, na czytanie. 

Twoje dziecko MOŻE bawić się SAMO

Jak jeszcze mama kradnie czas

Newsletter

O co chodzi dzieciom? Jak reagować? Ostatnie (p)odpowiedzi i ogólne wpisy:

Szukaj wg kategorii lub wieku dziecka

Logo Co robić kiedy dziecko...
COPYRIGHT © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
0
A Ty co o tym myślisz? Dodaj komentarz ;)x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram