Jak nie wyrzucać jedzenia - przegląd lodówki

Jak nie wyrzucać jedzenia - przegląd lodówki

Kiedyś sporo z zakupionych zakupów spożywczych lądowało w koszu. Szczególnie, kiedy pojawiły się dzieci i w lodówce coraz więcej było otwartych produktów. Zastanawialiśmy się, jak nie wyrzucać jedzenia i dodatkowo lepiej zarządzać lodówką. Wprowadziliśmy przegląd lodówki, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Może trochę nietypowy, bo nie słyszałam, żeby ktoś z naszych znajomych też tak skrupulatnie i regularnie to robił. Chodzi mianowicie o cotygodniowy przegląd lodówki – całej jej zawartości. Ja go robię w poniedziałki, a mój mąż w czwartki. U mnie to stały punkt poniedziałkowej listy zadań, a mojemu mężowi ustawiłam powiadomienie w Google Keep 🙂

U nas dobrze sprawdza się, że robią to dwie osoby, bo każdy poświęca uwagę innym rzeczom. Ja bardziej skupiam się na tym, jak długo coś już w lodówce leży i czy czasem się nie zepsuło, zwracam też większą uwagę na warzywa. Natomiast mój mąż lubi szukać dat ważności i je ściśle kontrolować. Dzięki temu lodówka jest też przeglądana aż 2 razy w tygodniu.

Przegląd lodówki – jakie ma korzyści?

W zależności od ilości produktów takie sprawdzenie lodówki zajmuje to 1-5 minut, a korzyści są kolosalne:

  • Odkąd regularnie przeglądamy lodówkę, drastycznie zmniejszyła się liczba przeterminowanych lub zepsutych produktów, które trzeba wyrzucić.
  • Widzimy na bieżąco, czego za niedługo zacznie brakować i możemy to od razu wpisać na listę zakupów.
  • Ułatwia to planowanie posiłków na kolejne dni. Rzeczy, którym kończy się data ważności, odstawiamy na dolną półkę, dodajemy notatkę przypominającą o nich w naszym planerze posiłków i staramy się je spożyć jak najszybciej.
  • Oszczędność czasu: bardzo rzadko dopuszczamy do tego, żeby się coś w lodówce zepsuło > z tego wynika, że rzadko zaskakuje nas na przykład brak mleka, gdy jesteśmy w trakcie robienia naleśników czy omletów > a więc nie musimy biec po mleko do sklepu i tracić czas 🙂

Może komuś ten prosty sposób też ułatwi trochę życie 🙂
Ja do niego bardzo mocno zachęcam, zajmuje to kilka minut, łatwo wyrobić w sobie taki nawyk, a efekty są natychmiastowe i widać je gołym okiem.

Co dalej?

Pobierz darmowy
rozdział książki "Twoje dziecko MOŻE bawić się SAMO"
Pobieram
Zapisz się 
do mojego newslettera
Zapisuję się
Sprawdź 
jak mogę Ci jeszcze pomóc.
Sprawdzam
Subskrypcja
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze
Logo Co robić kiedy dziecko...
COPYRIGHT © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
0
A Ty co o tym myślisz? Dodaj komentarz ;)x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram