RODZICIELSTWO RIE — GDZIE SZUKAĆ INSPIRACJI?

Rodzicielstwo RIE rozwija się głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie organizacja RIE ma główną siedzibę (w Los Angeles). Oferuje ona zajęcia RIE dla opiekunów z małymi dziećmi, kursy (od 2020 także kursy online) oraz konferencje. W Stanach funkcjonują również certyfikowane żłobki i przedszkola RIE. 
 
W Polsce rodzicielstwo RIE nie jest jeszcze dobrze znane, ale pojawia się coraz więcej osób, które odkrywają jego wartość i zaczynają je rozpowszechniać. Dodatkowo w polskim internecie jest sporo miejsc, które promują podejście do dzieci zbieżne z wartościami RIE — pełne szacunku i zaufania. Pełna lista poniżej. 

Społeczność RIE w Polsce

Tomasz Smaczny
Edukator rodzicielski, autor pierwszej polskiej książki w duchu RIE "Pozwól dziecku być" oraz bloga Tasty Way of Life. Organizuje warsztaty dla rodziców. Prowadzi grupę Rodzice RIE na Facebooku. Jest tatą Tosi.
Joanna Bzdzion
Coach rodzicielski, mama Janka i Zuzi, szukająca sposobów na budowanie dobrych relacji z dziećmi. Tym, co odkryła, dzieli się pod marką Rodzic-lider. Prowadzi warsztaty dla rodziców bazujące na podejściu RIE oraz tworzy autorskie produkty. 

Rodzicielstwo RIE na świecie (głównie USA)

Książki o RIE

Inne cenne źródła wiedzy dla rodziców RIE

Tutaj umieściłam listę osób w polskim internecie, które co prawda nie używają w swojej pracy pojęcia 'rodzicielstwo RIE', ale promują podejście do dzieci zbieżne z wartościami RIE. Podkreślają zatem szacunek do dzieci od urodzenia, zaufanie do ich kompetencji czy też pełną akceptację ich emocji. Sama śledzę twórczość tych osób z ogromną przyjemnością, a ich działalność bardzo ubogaca moją rodzicielską drogę.

Przystanek Relacja
Blog psycholożki Katarzyny Kalinowskiej - pełen czułości, mądrości i inspiracji podanej w pięknej literackiej formie. 
Dobra Relacja
Blog Małgorzaty Musiał, która "pomaga dorosłym lepiej rozumieć dzieci". Stanowczo! Mnie pomaga ogromnie i bardzo to cenię. 
Aleksandra Mroczko
Psycholożka, propagatorka języka porozumienia bez przemocy (NVC). Pełna energii i inspirujących pomysłów. 
Pozytywna Wioska Wsparcia
Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny oraz Porozumienia Bez Przemocy. 
Logo Co robić kiedy dziecko...
COPYRIGHT © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram